Katastrofa Partizana protiv Krke: Samo 50 poena crno-belih

N1 Info 19.12.2020  |  Nikola Novaković

U subotu je u meču 11. kola ABA lige ekipa Krke u Novom Mestu bila bolja od beogradskog Partizana rezultatom 69:50 i nanela crno-belima treći poraz u poslednja četiri kola u regionalnom takmičenju, pa je nastup srpskog predstavnika u doigravanju sada pod velikim znakom pitanja.

Ništa nije funkcionisalo u igri gostiju, koji su od prvog kvartala bili u dvocifrenom zaostatku, a na poluvreme su otišli sa minusom od 15 poena postigavši tek 24 poena. Nije se nabolje promenio nastup Partizana ni u drugom poluvremenu, a ofanzivnu nemoć crno-belih najbolje oslikava procenat šuta za tri poena, koji je na ovom meču iznosio 8,3 odsto (2/24). Na pet minuta do kraja meča ubacio je srpski tim samo 36 poena, pa je finiš u kojem je sve bilo rešeno,