Rusi će lansirati sovu iznad arktika: Jedinstvena letelica velike armije - i dron i satelit u isto vreme!
Večernje novosti 25.12.2020 | Novosti online
![Rusi će lansirati sovu iznad arktika: Jedinstvena letelica velike armije - i dron i satelit u isto vreme!](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
RUSIJA planira da na Arktiku za potrebe vojske lansira prvu bespilotnu letelicu – atmosferski satelit „Sova“ koji i više dana može da ostane u vazduhu.
- Planirana je serija letova najnovijeg bespilotnog aparata. Za potrebe vojske biće testirana osnovna namena aparata – prenos signala veze i optičko izviđanje - rekao je izvor upoznat sa programom testiranja. Russian #Arctic-capable SOVA #drone completes 50-hour flight. Watch here: https://t.co/Nzft7oC2Ne https://t.co/B5Nkn1LTGL — RT (@RT_com) August 5, 2016 Nova bespilotna letelica odlikuje se izuzetno malom težinom – do 12 kilograma i krilom sa solarnim panelima