Crnogorski Ombudsman: Na sednicu Odbora za ljudska prava i slobode treba pozvati i predstavnike CPC
Danas 26.12.2020 | Piše: FoNet
![Crnogorski Ombudsman: Na sednicu Odbora za ljudska prava i slobode treba pozvati i predstavnike CPC](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Crnogorski Ombudsman Siniša Bjeković apelovao je danas na predsednika Odbora za ljudska prava i slobode Jovana Vučurovića da na sednicu tog skupštinskog tela, na čijem dnevnom redu su izmene i dopune Zakona o slobodi veroispovesti, pozove predstavnike Crnogorske pravoslavne crkve (CPC), prenosi RTCG.
U dopisu upućenom Vučuroviću navodi se da je pozivanje na sednicu Odbora, pa samim tim i selekcija prisustva, u isključivoj nadležnosti predsednika tog radnog tela. Bjeković je rekao da ne postoje eksplicitno propisane smernice o tome ko i u kakvim prilikama se može ili treba pozvati na sednicu. CPC je verska zajednica jednog dela pravoslavnih Crnogoraca, koja uživa ugled i poštovanje većeg broja građana, ocenio je Bjeković. “Sa pozicije sa koje Vam se obraćam,