Radnički plasmanom u plej-of ostvario istorijski uspeh

Glas Šumadije 07.02.2021  |  Glas Šumadije

Rukometaši Radničkog su u okviru poslednjeg, 14. kola Arkus lige savladali ekipu Rudara iz Kostolca rezultatom 34:29, poluvreme 15:13 i tako ostvarili istorijski uspeh plasiravši se u plej-of našeg elitnog takmičenja u debitantskoj sezoni.

Važnost meča i ulog koji je nosio-plasman u doigravanje Arkus lige nije opteretio i sputao ruke mladoj i poletnoj ekipi Radničkog. Otvorili su utakmicu kako se poželeti može i već u 7. minutu pogotkom Vukovića stekli značajnu prednost (5:1). Međutim iskusni gosti svojom prepoznatljivom igrom sa puno kombinatorike u napadu i uz svesrdnu pomoć u prvom delu igre nesavladivog Stankovića na golu, u 19. minutu poravnavaju rezultat (8:8) i unose dozu neizvesnosti u