Sloboda pobedila Zlatibor

Zoom UE 09.02.2021

ZLATIBOR-Košarkaši užičke Slobode savladali su ekipu Zlatibora u Čajetini rezultatom 89:87 . Dva različita poluvremena viđena su danas na utakmici. Prvo je potpuno pripalo domaćima ( 49:35) koji su u tom periodu bili superiorni u svim segmentima igre, dok je drugo u potpunosti pripalo Slobodinim sjajnim, borbenim, požrtvovanim mladićima. Na kraju – zaslužen trijumf Užičana.

Izuzetno šuterski raspoloženi domaćin vrlo brzo, rafalnom paljbom za tri poena, pravi osetnu prednost i zadržava je sve do kraja prve deonice. U svemu tome svesrdno su im pomogli i košarkaši Slobode lošom selekcijom šuta, mlakom odbranom, promašenim zicerima… Na kraju prvog dela 28:18 u korist ekipe Zlatibora.Vezani promašaji i prazni minuti unose dodatnu nesigurnost u redove ekipe Slobode – Zlatibor je na ogromnih +17 polovinom drugog perioda (39:22). Ne bi bilo