“Zabranite u potpunosti lov u Crnoj Gori”
Nova 19.02.2021 | Autor:Vijesti Autor:Vijesti

Centar za zaštitu i proučavanje ptica, Parkovi Dinarida i Grin Hom podneli su inicijativu za hitno uvođenje moratorijuma na lov.
Ove nevladine organizacije zatražile su hitnu reakciju nadležnog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i ministra Aleksandra Stijovića kako bi u što kraćem roku u potpunosti zabranili lov u Crnoj Gori. Smatraju da nedovoljno inspekcijskih kapaciteta i nepostojanje harmonizacije propisa koji uređuju oblast su rezultirale izostankom sprovođenja kaznene politike za počinioce dela protiv prirode. Nakon jučerašnjeg događaja, prvobitnog pojavljivanja dva




![[POSLEDNJA VEST] Ministarstva odbrane Crne Gore i Nemačke potpisale sporazum o „G2G“ nabavci 4 Erbasova helikoptera H145M za…](https://nstatic.net/834/41944834lcwozx.jpg)







