Из буџета града 73,6 милиона за четири здравствене установе
Нишке вести 04.03.2021 | Нишке Вести Нишке Вести

Град Ниш издвојиће из буџета 73,6 милиона динара за Дом здравља Ниш, Апотекарску установу Ниш, Завод за хитну медицинску помоћ и Завод за здравствену заштиту радника, одлучено је на последњој седници Градског већа.
Новац ће бити искоришћен за исплату плата запослених, а у циљу стварања услова за бољу приступачност и доступност у спроводјењу здравствене заштите. Градоначелница Ниша Драгана Сотировски изјавила је да су средства опредељена буџетом града за 2021. годину и биће исплаћена без обзира што су Дом здравља, Завод за хитну медицинску помоћ и Завод за здравствену заштиту радника сада у надлежности државе, само је Апотекарска установа Ниш у надлежности града.






