ФОТО: Метеорит пао код Шибеника
Радио 021 11.03.2021 | Тањуг

Хрватски астрономски савез (ХАС) саопштио је да је недавно у Далмацији, на ширем подручју Шибеника, пао метеорит величине рукометне лопте, који је у атмосферу Земље ушао брзином 19,7 километара у секунди.
"У ноћи између 22. и 23. фебруара у 00 сати 00 минута и 23 секунде по локалном времену камере Хрватске метеорске мреже (Глобал Метеор Нетворк) снимиле су врло сјајан метеор, болид нешто слабијег сјаја од Месеца у фази прве четврти. Анализом снимака показало се да је метеорит пао на подручје Далмације", саопштио је Хрватски астрономски савез. ХАС за сада неће објавити прецизније податке о месту пада, како не би проузроковали "метеорску грозницу" и како би евентуално





