Zvezda prekinula niz od osam poraza u Evroligi

Danas 12.03.2021  |  Piše: Beta

Zvezda "izrešetala" Himki sa 92:81 Trajao je evroligaški post crveno-belih maltene dva meseca; gostovanje Himkija činilo se idealnim za prekid negativne serije od devet poraza i ispostavilo se da je momenat bio jedinstven, ne samo zbog trijumfa, već košarkaškog stila kojim je Crvena zvezda pokazala da njen arsenal nije ispražnjen i da na momente može da izgleda kao ekipa iz zone plej-ofa.

Iskalili su sav bes na „fenjerašu“ koji se žilavim ispostavio, kapituliravši tek u drugom poluvremenu meča 29. kola u kojem je domaćin isključivo u centar trojkaške mete pogađao – (deset ubačenih) i sa ukupno 16 trojki (drugi najbolji evroligaški učinak) preostalim rivalima pokazao da se nije poslednji put poklonio na evroligaškoj bini – 92:81. Zvezda je izuzetno loše počela meč; čak četiri uvodna minuta ništa nije mogla da ubaci, dok je sa druge strane Džordan