Ovako se bogataši bore za večni život: Menjaju organe, stavljaju bioničke udove, plaćaju gensku terapiju, prave robot-avatare...!
Kurir 27.03.2021

Želja ljudi da žive večno rodila se najverovatnije istog trenutka kad je neki naš predak shvatio da je živ i da taj život neće trajati zauvek.
To je jasno već šturim pogledom na zabeležene mitove. Već u "Epu o Gilgamešu" opisana je želja čoveka da dosegne besmrtnost, a u grčkom mitu Dedal i Ikar nadograđuju svoja tela kako bi poleteli. Razmatranja o sličnim temama vremenom postaju mračnija, pa tako kod Meri Šeli dr Viktor Frankenštajn pravi čudovište koje se odmeće, u pričama Isaka Asimova mašina Multivac preuzima kontrolu nad društvom, a u filmskim serijalima "Terminator" i "Matriks" mašine se bune i