Kvalifikacije za SP: Turska protutnjala Norveškom, Holandija rutinski protiv Letonije, minimalna pobeda Hrvatske

Večernje novosti 27.03.2021  |  Novosti online

FUDBALSKA reprezentacija Turske pregazila je Norvešku u gostima sa 3:0 u 2. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Fantastično su izabranici Šenola Guneša otvorili utakmicu i posle 28 minuta su vodili sa 2:0 zahvaljujući pogocima Ozana Tufana i Čaglara Sojunčua. Pokušavala je Norveška do poluvremena da smanji rezultat, a jedino vredno kada je domaćin u pitanju u prvom delu meča je stativa Aleksandra Serlota. U nastavku meča Turska je postigla još jedan gol - drugi put se u strelce upisao Tufan. Turska je došla do druge pobede u G grupi, dok je Norveška nakon pobede u prošlom