ДС тражи да се поставе станице за контролу ваздуха у Новом Саду

Нови магазин 04.04.2021  |  Бета
ДС тражи да се поставе станице за контролу ваздуха у Новом Саду

Новосадски одбор Демократске странке (ДС) затражио је данас од градских власти да одмах поставе бар једну мерну станицу за контролу ваздуха у Футогу, на обали Дунава наспрам Беочинске фабрике цемента.

"Извештаји Републичке агенције за заштиту животне средине већ неколико година заредом показују да је у Војводини загадјење ваздуха највеће у Беочину, а градске власти у Новом Саду све време одбацују захтеве да почне редовна контрола ваздуха у подручју градске заједнице које се граничи са беочинском општином, навела је ДС у саопштењу. Додали су да се ваздух мора контролисати и у зони новосадске рафинерије нафте, где је неоправдано укинута мерна станица, као и у

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »