„Stanovu” derbi u Jovanovcu, „Kragujevčani” nerešeno na Košutnjaku

Glas Šumadije 25.04.2021  |  Zoran Mišić

U 13. kolu popularne Treće gradske fudbalske lige FK „Stanovo” je i danas (nedelja, 25. april) potvrdilo svoju dominaciju savladavši u derbiju kola jovanvački „Hajduk 1936” dok je FK „Kragujevac” odigrao na svom terenu nerešeno sa mlađim fudbalskim klubom iz Jovanovca.

U prvoj utakmici kola na svom terenu u Košutnjaku popularnoj „Jazbini” FK „ Kragujevac” je podelio bodove sa FU „Jovanovac”. Rezultat je bio 2:2 a domaćini su poveli u 34. minutu golom Glavinića. Gosti su izjednačili na početku drugog poluvremena u 48. minutu golom Mitrovića a FK „Kragujevac” je poveo ponovo šest minuta kasnije pogotkom Božovića. Konačan rezulta i drugi gol za FU Jovanovac postigao je Mošić u pretposlednjem, 89. minutu utakmice. FK „Stanovo 1941”