Blinken: Pandemija je izgovor represivnim vladama da pojačaju pritisak na nezavisne medije
Novi magazin 03.05.2021 | Beta
![Blinken: Pandemija je izgovor represivnim vladama da pojačaju pritisak na nezavisne medije](https://nstatic.net/img/logo/s/novi-magazin.png)
Američki državni sekretar Entoni Blinken je izjavio da je pandemija izgovor represivnim vladama da pojačaju pritisak na nezavisne medije, ističući da je sloboda izražavanja još važnija u kriznim situacijama kako bi se javnost upozorila na zloupotrebe i korupciju i u suzbijanju opasnih dezinformacija.
On je, povodom Svetskog dana slobode medija, pozvao sve vlade da zaštite medije i omoguće novinarima da rade svoj posao bez straha od nasilja, pretnji ili nepravednog pritvora, saopštio je Stejt department. SAD su jasno i oštro odgovorile na brutalno ubistvo Džamala Kašogija, kako bi pomogle u odvraćanju od pretećeg ponašanja prema medijima - navodi se u saopštenju Stejt departmenta. Blinken je izrazio zabrinutost zbog povećanih napora vlada da kontrolišu pristup