Petković povodom ultimatuma Prištine: Još jedna potvrda da albanski političari ne žele dijalog
Večernje novosti 05.05.2021 | D. Z.
![Petković povodom ultimatuma Prištine: Još jedna potvrda da albanski političari ne žele dijalog](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Foto: Tanjug/Tara Radovanović -Ako Aljbin Kurti misli da sa takvim spiskom zahteva dođe u Brisel pred predsednika Aleksandra Vučića, onda on očigledno ništa nije razumeo, ili se samo pravi da ne razume, jer od pritisaka na Beograd nema ništa.-istakao je u saopštenju za javnost direktor Petković.
BriselOn je dodao da ukoliko neko u Prištini misli da može da vodi pregovore sa Beogradom tako što će ispostaviti svoju listu lepih želja, onda taj neko živi u paralelnoj realnosti u kojoj nema mnogo dodira sa stvarnošću. -A stvarnost je ispunjenje svih prethodno postignutih dogovora, uključujući i formiranje Zajednice srpskih opština.Zato je neophodno da političari u Prištini što pre prihvate realnost da je dijalog zasnovan na objektivnim premisama jedini ključ za