Јовановић Ћута: Нисам Вучићев човек, нападају ме због оснивања покрета
Еколошки активиста Александар Јовановић Ћута демантовао је данас наводе да је учествовао у оснивању Српске напредне странке (СНС) и да је "Вучићев човек", који се неколико дана шире у медијима и на друштвеним мрежама.
"Никакве додирне тачке немам са било којом странком, нити сам на било који начин учествовао у оснивању СНС. Видим да о томе причају по Твитеру, поготово сад када смо најавили могућност да у Београду оснујемо покрет и представимо план какав то Београд желимо", рекао је Јовановић за лист "Данас".
Према његовим речима, покрет би требало да оснују еколошке организације у Београду, а тек треба да процене да ли су способне за то.
"Ми смо људи који се никада нису бавили политиком. Немамо финансије, одборе, инфраструктуру, нити политичко искуство. Ми смо групе људи, еколошке организације, које су протеклих година браниле реке, шуме, ваздух. Мука нас је натерала на то", казао је Јовановић.
Он је додао да је неколико дана раније одржан први састанак еколошких организација и да их је било око 40, а да идеју покрета пођеднако нападају и власт и опозиција.
"Шта је изазвало толики бес? То што смо рекли да са опозицијом нећемо. Да нећемо са било којом странком. Знате како изгледа борба политичких странака на терену и њихов активизам? Тако што дођу пети дан, међу нас мусаве што спавамо у муљу и блату. Дођу уштиркани, сликају се пола сата и више их нема", истакао је Јовановић.
(Бета, 11.06.2021)