Olimpijske igre od 1896. u Atini do 2021. u Tokiju (22): Crni septembar
Vesti online 19.06.2021 | Goran Anđelić - Vesti
![Olimpijske igre od 1896. u Atini do 2021. u Tokiju (22): Crni septembar](https://nstatic.net/img/logo/s/vesti-online.png)
U drevnoj Grčkoj, postojbini Olimpijskih igara, razdoblje između dve smotre najspremnijih atleta zvalo se Olimpijada. Trajalo je četiri godine. Kada su se Igre održavale, prekidani su ratovi. Vladao je mir. Moderne Igre su obnovljene u Atini 1896. Nisu bile na kraju Olimpijada samo onda kada je u savremenoj civilizaciji prekidan mir. Spas apartmana 2 Ducijev bunt U ponedeljak – Olimpijske igre od 1896. u Atini do 2021. u Tokiju (23): Genšerova pogrešna procena
Olimpizam je ispaštao zbog Prvog i Drugog svetskog rata. Danas, u mirnodobsko vreme, danak je uzelo vojevanje čovečanstva s virusom korona. Prvi put u istoriji takmičari se neće ogledati u prestupnoj godini već u tzv. prostoj. Tokio je trebalo da bude domaćin Igara XXXII olimpijade 2020, ali je nužda odložila svetkovinu zdravog tela i zdravog duha za ovo leto (23. jul -8. avgust). Minhen 1972. zapamćen je po tome što je prvi put na Olimpijskim igrama prolivena krv!