Svetski kup u Osijeku: Kragujevčanin sa svojim timom vazdušnom puškom izborio bronzu!

iKragujevac 25.06.2021

Muška ekipa Srbije vazdušnom puškom (Milutin Stefanović iz Kragujevca, Milenko Sebić, Lazar Kovačević), osvojila je bronzanu medalju u ekipnom takmičenju na Svetskom kupu u Osijeku.

Srpski tim je u drugoj fazi kvalifikacija zauzeo četvrto mesto i izborio meč za bronzu sa selekcijom Indije. U duelima za medalje, kao i na Evropskom prvenstvu, posle svakog hica sabiraju se rezultati i tim sa boljim rezultatom dobija dva poena. Pobeđuje tim koji prvi skupi 16 poena. Duel sa Indijcima je bio neizvesna trka u kojoj su Srbi slavili minimalnu pobedu - 16:14. Muški tim Srbije pištoljem (Damir Mikec, Dimitrije Grgić, Duško Petrov) je obezbedio medalju.