Тражећи хитлеров Златни воз нашао језеро пуно тајни: Овде се крије велико благо и тајна нацистичког летећег тањира? (видео)
Вечерње новости 09.07.2021 | Новости онлине

Фото: Принтскрин Јутјуб Историчар који је годинама тражио нацистички златни воз можда је открио језеро у коме се налази благо Трећег рајха.
Копер, из Валбрзича на југозападу Пољске, истражује језеро у пољском селу Зарска Вјес од 4. децембра 2020. Он и "Фондација Златни воз" су сонаром и подводним дроном пронашли нацистички конвој камиона - који наводно садржи експонате из музеја. Према речима локалног становништва, снаге Адолфа Хитлера стигле су у ледени резервоар у зиму 1945. пре него што су камиони потонули у воду. Тим је већ нашао пећ за креч у северозападном делу, заједно са гумама и малим












