Pentagon "u sprintu" kako bi zadržao prednost ispred Kine u veštačkoj inteligenciji
Glas Amerike 17.07.2021
![Pentagon "u sprintu" kako bi zadržao prednost ispred Kine u veštačkoj inteligenciji](https://nstatic.net/img/logo/s/glas-amerike.png)
Pentagonov, kako su sami opisali, sprint za sastavljanje efikasnijeg plana za sučeljavanje i suprotstavljanje rastućoj Kini možda je završen, ali trka da se u razvoju veštačke inteligencije zadrži pozicija ispred agresivnog napretka Pekinga još uvek nije završena.
Taj početni sprint kulminirao je u junu, mesecima nakon što je Radna grupa za Kinu Sekretarijata za odbranu preporučila niz unutrašnjih, strukturnih promena kako bi se obezbedilo da potencijalne kineske vojne pretnje ne prođu nezabeleženo ili da ostanu bez odgovora. Ostale velike inicijative ostale su poverljive, iako američki sekretar za odbranu Lojd Ostin jasno stavlja do znanja da će održavanje američke dominacije u veštačkoj inteligenciji (AI) biti od ključne