Olimpijske igre u Tokiju: Sebić upucao bronzu za Srbiju, Odbojkašice lako sa Južnom Korejom, vaterpolisti silni protiv Crne Gore

Danas 02.08.2021  |  BBC News na srpskom
Olimpijske igre u Tokiju: Sebić upucao bronzu za Srbiju, Odbojkašice lako sa Južnom Korejom, vaterpolisti silni protiv Crne…

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u streljaštvu u disciplini puška trostav.

On je u finalu upucao 448,2 kruga – zlato je osvojio Čanghong Žang sa 466 krugova, a srebrna medalja pripala je Sergeju Kamenskom iz Rusije sa 464,2 kruga. Ovo je peta medalja za Srbiju na Igrama u Tokiju, a treća bronzana. Pored toga, takmičarke i takmičari iz Srbije osvojili su i po jedno zlato i srebro. Odbojkašice Srbije ubedljivo su pobedile Južnu Koreju sa 3:0 na Olimpijskim igrama i u četvrtfinale će ići sa drugog mesta u grupi, dok su vaterpolisti u derbiju