Vaterpolisti potopili prvaka sveta, Italija će nas danas dobro zapamtiti!

Sportske.net 04.08.2021  |  Sportske.net

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara pošto je danas pobedila šampiona sveta, Italiju rezultatom 10:6! Nakon što su ranije danas naše odbojkašice rasturile Italijanke u tri seta, vaterpostili su primenili isti recept i ubedljivo pobedili aktuelnog prvaka sveta.

Naši vaterpolisti danas su odigrali najbolji meč od početka Igara, a mrežu Italijana načeo je Strahinja Rašović posle 40 sekundi. Nakon egala na početku i rezultata 2:2 golom Filipa Filipovića, usledio je najvažniji niz i serija 3:0 koju je počeo Dušan Mandić, nastavio Rašović, a potom pogodio i Nedović. U finišu prve deonice usledilo je nešto nestvarno - Srbija je uspela da se odbrani sa trojicom igrača manje u bazenu pa ostaje 2:5! U drugoj četvrtini, Dušan