Olimpijske igre u Tokiju: Karatistkinja Preković olimpijska šampionka, vaterpolisti u finalu

Danas 06.08.2021  |  BBC News na srpskom

Srpska karatistkinja Jovana Preković osvojila je zlatnu olimpijsku medalju na Igrama u Tokiju, dok su vaterpolisti izborili plasman u finale.

Preković je u finalu takmičenja u kategoriji do 61 kilograma pobedila Kineskinju Jin Saojon odlukom sudija. Vaterpolo reprezentacija Srbije u polufinalu je savladala Španiju sa 10:9, a u nedelju će se u finalu sastati sa Grčkom. Srbija sada sigurno ima osam medalja, a taj bilans može da se uveća za još dve bronze – odbojkašica i košarkašica. Odbojkašice Srbije su izgubile sa 3:0, po setovima 25:19, 25:15, 25:23, a borbi za bronzanu medalju, u nedelju će odmeriti