Srbija je ponovo osvojila olimpijsko zlato u vaterpolu: Delfini su nam priredili spektakl za pamćenje, bravo momci!

Noizz 08.08.2021

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju! Izabranici Dejana Savića su u finalnoj utakmici savladali reprezentaciju Grčke sa 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1).

Delfini su još jednom pokazali da je vaterpolo sport koji igraju mnogi, ali da na kraju pobedi Srbija, kojoj je ovo šesto uzastopno olimpijsko odličje. Motivisano i hrabro "delfini" su ušli u ovaj meč, sa željom da što pre slome rivala, a sve što su radili u bazenu u prvoj četvrtini, bila je poezija. Grci su u prvoj četvrtini postgli dva gola, tako što su iskoristili prednost igrača više, dok su do trećeg stigli nakon VAR odluke. Tada su sudije poništile gol