DZVM reagovao zbog moguće privatizacije distribucije vode za piće u Adi
Radio 021 19.08.2021
![DZVM reagovao zbog moguće privatizacije distribucije vode za piće u Adi](https://nstatic.net/img/logo/s/radio-021.png)
Opštinski odbor Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara u Adi kritikovao je odluku da se u ovom mestu "privatizuje" distribucija vode za piće zajedno sa budućom fabrikom vode i vodovodnom mrežom.
"Zvanično bi to bilo u okviru javno-privatnog partnerstva (JPP), ali je i vrapcima na grani jasno da to u praksi znači privatizaciju kompletnog vodosnabdevanja građana pijaćom vodom. Mišljenja smo da se ovakva privatizacija ne sme dozvoliti jer je voda za piće javno dobro i strateški resurs čije će prebacivanje u ruke privatne firme dovesti građane u podređen položaj i predstavlja tipičan primer neoliberalnog ekonomskog kolonijalizma", navodi se u saopštenju za