[НАЈАВА]: Министарство одбране и Војска Србије 15. септембра организују Тактичко-технички збор на Ушћу
Танго Сикс 13.09.2021 | Живојин Банковић
![[НАЈАВА]: Министарство одбране и Војска Србије 15. септембра организују Тактичко-технички збор на Ушћу](https://nstatic.net/img/logo/s/tangosix.png)
Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, Министарство одбране и Војска Србије ће у Београду, на Ушћу, 15. септембра 2021. године, са почетком у 8 часова, организовати приказ наоружања и војне опреме, саопштено је из Министарства одбране Србије.
Посетиоци ће бити у прилици да виде више од 130 борбених и неборбених система, као и бројно наоружање и војну опрему. Биће изложена средства из домаће производње и увоза која су на употреби у јединицама Војске Србије – хеликоптери, беспилотне летелице, ПВО системи, оклопна и борбена возила, артиљеријско-ракетни системи и опрема специјалних јединица. Како је наведено, посебан акценат биће на производима српске одбрамбене индустрије, попут артиљеријских система






