Brza lekcija “studentima”

Vesti online 21.09.2021  |  M.N.- Vesti

Fudbaleri Svetog Đorđa brzo su se vratili u pobednički ritam posle neočekivanog poraza od Tuvonga. Ekipa Univerziteta Kvinslend nije mogla da učini više od ranog vođstva, kojim je na vreme probudila srpski tim iz Vilavonga i preokret je usledio ekspresno. Za samo 11 minuta “sveci” su sa dva gola Danijela Kalahana poveli sa 2:1 i do kraja sačuvali stečenu prednost.

Svih 90 minuta dominacija je bila na strani Svetog Đorđa, čiji su fudbaleri uputili ukupno 13 šuteva na gol protivnika, dok su “studenti” poslali samo dve lopte ka golmanu Nikoli Popoviću. Ipak, srpski tim nije iskoristio silne šanse i propustio je priliku da do vrha napuni mrežu domaćina. Ipak, piše se pobeda, kooja je od izuzetno značaja u pokušaju “svetaca” da dođu do trećeg mesta na kraju Premijer lige Brizbejna, što će im omogućiti bolju startnu poziciju