Metalac sjajno počeo novu sozonu skinuvši sklap favorizovanoj Vojvodini u Novom Sadu

Valjevska posla 03.10.2021

Predvođeni iskusnim organizatorom igre Mijailovićem, Valjevci su u bili više nego ravnopravan protivnik Novosađanima u prvom kvartalu dozvolivši zbog svojih grešaka domaćinu da u završnici dođe do prednosti.

Metalac je sve vreme igrao svoju igru, baziranu na snažnoj odbrani i nije gubio glavu u drugoj četvrtini kad je Vojvodina dva puta stizala do najveće prednosti 23-31 u 15. minutu i 32-39 u 19. minutu na krilima sinoć efikasnog Beslaća. Gosti se nisu predavali ni u trećem kvartalu kada je Vojvodina u 25. minutu imala rekordnih 12 poena prednosti (42-54). Visoki Veljković je svojim poenima iz reketa najavio preokret u 27. minutu nakon što je Metalac prišao na 50-54