Debi u Super ligi “Valisovci” ovenčali pobedom

Valjevska posla 07.10.2021

VK Valis – VK Proleter / Foto: Valjevska posla Meč je golom otvorio Valis, protivnik je izjednačio i uspeo da povede u dva navrata do kraja prve četvrtine. “Vidre” su uspevale da “prate rezultat”, te se prva pauza završila nerešeno 3:3.

U drugoj etapi Valis je “diktirao tempo” od jednog gola prednosti i na poluvreme se otišlo sa vođstvom 6:5. Za pobedu Valisovaca bila je prelomna treća četvrtina kada je ostvarena razlika od 4 gola pri rezultatu 9:5. Zrenjaninci su dali gol za 9:6, koliko je bilo na kraju treće četvrtine. Pri vođstvu Valisa 10:6 u poslednjoj deonici, došlo je do pada igre domaćina. Omašeno je par “zicera”, kao i “peterac”, a iskusniji protivnik je to iskoristio i vezao 3 gola.