Nebojša medojević: Milo Đukanović i Crna Gora više ne mogu zajedno - vreme je za rastanak
Večernje novosti 09.10.2021 | Novosti online
![Nebojša medojević: Milo Đukanović i Crna Gora više ne mogu zajedno - vreme je za rastanak](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Foto: Printskrin/ilustracija - U delirijumu opijenosti nekontrolisanom moći, okružen poltronima i korumpiranim dvorjanima pomislio je da može da menja duhovni identitet Crnogoraca.
Verovatno, podstaknut činjenicom da je novcem, privilegijama, zaposlenjima, povoljnim kreditima i drugim metodama i tehnikama uspevao 30 godina da kupuje svoje birače, pomislio je da može i da promeni istoriju, duhovni i verski identitet Crnogoraca i napravi neke nove Crnogorce, po sopstvenom kalupu. Mislio je da će svi, kao što je on, moći da zaborave tradiciju i mitove iz naše prošlosti i da postanu bezlična anacionalna i areligiozna bića kojima će identitet