Škoda do kraja godine počinje proizvodnju tramvaja u Kragujevcu
Ekapija 14.10.2021

Potpredsednik Škode Zdenko Majer najavio je danas da je ta kompanija donela odluku da do kraja ove godine počne proizvodnju tramvaja u u Kragujevcu.
On je to rekao na sastanku sa zamenikom gradonačelnika Beograda Goranom Vesićem, koji je u Pragu, na poziv čeških kompanija predstavio mogućnost investiranja u Beogradu, preneo je Beoinfo. Vesić je obavestio češke domaćine da će Grad Beograd "u narednih pet godina kupiti 80 novih trolejbusa, kao i 120 tramvaja, tako da će uz kupovinu 500 autobusa na prirodni gas, od koji se prvih sto već nabavlja, značiti potpunu zamenu voznog parka gradskog prevoznika". On je
Dodaj Naslovi.net kao Google izvor






![[POSAO] Er Srbija organizuje Otvoreni dan za pilote sa EASA i domaćim ICAO dozvolama](https://nstatic.net/294/42280294ainpll.jpg)




