Bajden kritikuje: “Rusija i Kina suštinski nisu preuzele nikakve obaveze u borbi protiv klimatskih promena”
Nedeljnik 31.10.2021 | Agencija Beta
![Bajden kritikuje: “Rusija i Kina suštinski nisu preuzele nikakve obaveze u borbi protiv klimatskih promena”](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
Foto Beta /(AP Photo/Evan Vucci) (Beta-AP) – Predsednik SAD Džozef Bajden kritikovao je večeras Kinu i Rusiju da ne doprinose u dovoljnoj meri borbi protiv klimatskih promena.
Bajden je rekao da je “razočaravajuće” što se Rusija i Kina nisu obavezale na konkretne poteze u borbi protiv klimatskih promena uoči konferencije UN o tom pitanju koja traje od danas do 12. novembra u Glazgovu. “Razočaranje se odnosi na činjenicu da Rusija i Kina suštinski nisu preuzele nikakve obaveze u borbi protiv klimatskih promena. I to je razlog zašto ljudi treba da budu razočarani. I za mene je to razočaravajuće”, kazao je Bajden. On je naveo da je na