Plivanje: Spartak osvojio 30 medalja u Zrenjaninu, Jana Mut osvojila čak 9 medalja!

Subotica.com 01.11.2021  |  Subotica.com

Plivači Spartaka ostvarili su odlične rezultate na jednom od najjačih takmičenja u Srbiji - 28. međunarodnom mitingu „Gran prix - Kup Zrenjanina 2021”. Na takmičenju koje se od ove godine nalazi u zvaničnom kalendaru Evropske plivačke federacije, Subotičani su u konkurenciji 350 takmičara iz Srbije i regiona osvojili 30 medalja.

Jana Mut se okitila sa čak devet medalja i to u disciplinama 50m kraul, 50m i 100m prsno, 100m delfin, 100, 200 i 400m mešovitim stilom osvojila je zlato, dok je srebro uzela u disciplinama 100m kraul i 50m delfin. Matija Rađenović je zauzeo prvo mesto na 200m mešovitim stilom u kategoriji od 15 - 16 godina i otvoreno, drugo mesto u kategoriji od 15-16 godina u disciplinama 200m prsno i 100m mešovitim stilom, dok se u otvorenoj konkurenciji okitio srebrnom medaljom