Radnički ubedljiv pred duel sa Ferencvarošem

Glas Šumadije 07.11.2021  |  Jovanka Nikolić

U šestom kolu Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali novosadsku Vojvodinu, rezultatom 21:8 i napravili lepu uvertiru za premijeru Lige šampiona pred domaćom publikom koja ih u utorak od 20.30 časova očekuje sa mađarskim Ferencvarošem.

Novosađani su imali problema sa zdravstvenim biltenom u ovom duelu, ali ni Radnički nije bio kompletan, pošto je trener Stevanović odlučio da odmori kapitena Filipa Jankovića i iskusnog centra Josipa Vrlića. Gosti su prvi poveli preko Rogača, ali je domaćin ubrzo postavio stvari na svoje mesto i preokrenuo na 5:1, a zatim kraj prve četvrtine dočekao sa 8:3. I nastavak susreta protekao je u efikasnoj igri, pogotovo Kragujevčana, čija je prednost u trećoj četvrtini