Odbojka (Ž): Spartak poražen od Uba u prvom meču četvrtfinala Kupa

Subotica.com 11.11.2021  |  Subotica.com

U prvom meču četvrtfinala Kupa Ub je opravdao ulogu favorita i obezbedio značajnu prednost pred revanš za manje od nedelju dana. Sinoć je u Hali sportova bilo 3-0 za gostujuću ekipu. Posle dva lagana seta, u trećem je viđena velika borba, ali ispostavilo bez uticaja na maksimalan učinak favorita.

Spartak je poražen od ekipe Uba sa maksimalnih 3:0, po setovima 16-25, 10-25, 27-29. Spartak je dobro počeo, poveo sa 10-7, ali u tom trenutku gošće lome set, prave seriju 10-1, i odlaze na prednost koju "golubice" nisu mogle da sustignu. U drugom setu mnogo snažnije otvaranje šampiona Srbije, očas posla stvorili su prednost od +8 (2-10), Spartak je pokušavao da uhvati priključak, a najbliži je bio na -5 (10-15), međutim onda je domaćima sve pošlo naopako - UB