Опет се обрушио На Србију: Зоран Милановић: "Нека Срби живе у илузији о Дубровнику, ми не присвајамо Стефана Лазаревића"

Блиц 02.02.2022
Опет се обрушио На Србију: Зоран Милановић: "Нека Срби живе у илузији о Дубровнику, ми не присвајамо Стефана Лазаревића"

Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас у Дубровнику да у Србији према дубровачкој књижевности "влада константа културног присвајања шлеперског типа".

Милановић је коментаришући српски Закон о културном наслеђу, у којем стоји да дубровачка књижевност припада и српским и хрватском наслеђу, каже да је "дубровачку књижевност и културу немогуће отети". - На сигурном смо. Будимо поносни што неко то жели, а да не може. Поистовећивање Срба с дубровачком књижевности и историјом је никакво. Нека живе у илузији. Ми не покушавамо да присвојимо Стефана Лазаревића или Стевана Дечанског. Будите и хладни, помало и охоли -

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »