Povezane vesti

Milanović: Srbija ne može da otme od Hrvatske dubrovačku književnost, samo se šlepuje

Milanović: Srbija ne može da otme od Hrvatske dubrovačku književnost, samo se šlepuje

Danas 02.02.2022
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas u Dubrovniku da u Srbiji prema dubrovačkoj književnosti postoji konstanta kulturnog prisvajanja „zavisničkog, šleperskog tipa“. „Ovo što se događa u Beogradu i što je konstanta, to je… »
„Neka Srbi žive u iluziji o Dubrovniku, mi ne prisvajamo Stefana Lazarevića“

„Neka Srbi žive u iluziji o Dubrovniku, mi ne prisvajamo Stefana Lazarevića“

Nova 02.02.2022
Povodom praznika svetog Vlaha i Dana Grada u Hrvatskoj u sredu na svečanoj sednici dubrovačkog Gradskog veća u Pozorištu Marina Držića predsednik Republike Hrvatske Zoran Milanović izjavio je kako u Srbiji prema dubrovačkoj književnosti "vlada… »
Opet se obrušio Na Srbiju: Zoran Milanović: "Neka Srbi žive u iluziji o Dubrovniku, mi ne prisvajamo Stefana Lazarevića"

Opet se obrušio Na Srbiju: Zoran Milanović: "Neka Srbi žive u iluziji o Dubrovniku, mi ne prisvajamo Stefana Lazarevića"

Blic 02.02.2022
Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je danas u Dubrovniku da u Srbiji prema dubrovačkoj književnosti "vlada konstanta kulturnog prisvajanja šleperskog tipa". Milanović je komentarišući srpski Zakon o kulturnom nasleđu, u kojem stoji da… »

Vesti dana »