Norvežanin Klebo i Šveđanka Sundling osvojili zlatne medalje u sprintu u skijaškom trčanju

Novi magazin 08.02.2022  |  Beta

Norveški takmičar Johanes Klebo osvojio je danas zlatnu medalju u sprintu u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Klebo je na stazi u Džangđakou trku završio za 2:58,06 minuta. On je odbranio titulu iz Pjongčanga i osvojio četvrtu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri. Srebrnu medalju osvojio je Italijan Federiko Pelegrino uz zaostatak od 0,26 sekundi, a bronzu ruski takmičar Aleksandar Terentev sa zaostatkom od 1,31 sekundu. U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojila je Šveđanka Jona Sundling rezultatom 3:09,68 minuta. Njena sunarodnica Maja Dalkvist osvojila je srebrnu