Plivanje: Spartak osvojio 71 medalju na "Polet kupu" i "Zimskim čarolijama" u Somboru

Subotica.com 15.02.2022  |  Subotica.com

Plivači Spartaka osvojili su 71 medalju na dva plivačka takmičenja održana tokom vikenda u Somboru.

Subotičani su na „Polet kupu“ zauzeli prvo mesto, a u apsolutnoj konkurenciji treće uz osvojenu 41 medalju. „Zimske čarolije“ bile su veliki izazov za najmlađe plivače Spartaka gde su se okitili sa 30 medalja. Medalje na „Polet kupu“ osvojili su: Đorđe Peić Tukuljac, zlatne medalje na 200m prsno u svojoj i apsolutnoj kategoriji, srebro na 800m kraul. Aleksa Matković, zlato na 100m delfin i srebro na 100m leđno i 50m delfin. Jana Mut, prvo mesto na 50m kraul, 100m