Kon: “Da imamo 80 odsto vakcinisanih protiv koronavirusa i mi bismo bili blizu ukidanja mera”

Nedeljnik 22.02.2022  |  Agencija Beta
Kon: “Da imamo 80 odsto vakcinisanih protiv koronavirusa i mi bismo bili blizu ukidanja mera”

Printscreen/YouTube/Novo Jutro (Beta) – Epidemiolog Predrag Kon izjavio je danas da Srbija ne može da se poredi sa zemljama koje ukidaju mere protiv širenja korona virusa, u kojima je vakcinisano skoro 90 odsto stanovništva.

Kon je za RTS izjavio da bi i Srbija, kada bi 80 odsto stanovništva bilo vakcinisano, bila kod ukidanja mera, kakve su kovid propusnice za ugostiteljske objekte nakon 20.00 sati. On je izneo podatak da je u Srbiji procenat vakcinisanih starijih od 18 godina, “negde na 59 odsto”, dok je oko 50 odsto vakcinisanih protiv korona virusa u odnosu na ukupan broj stanovnika. “Od 12 do 18 godina smo ispod pet posto (vakcinisanih), ne možemo da se poredimo sa zemljama gde je

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 1 sat
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 1 sat
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 1 sat