Rrekord sezone i umalo rekord NBA karijere: Bogdanović sa 32 poena razbio odbranu Niksa

Euronews 23.03.2022  |  Autor: Euronews

Odlične partije iz prethodna dva meča (Memfis, Nju Orleans), Bogdan Bogdanović upotpunio je vrhunskim izdanjem protiv Njujorka jer je sa 32 poena, četrii skoka i tri asitencije doprineo pobedi Atlante nad Njujork Niksima 117:111.

Briljirali su Tre Jang (45 poena) i srpski as, ubitačnim trojkama sustigli su vođstvo Niksa od 11 poena u prvom delu, a Bogdan je najavio rekord sezone već posle prvog poluvremena kada je postigao 19 poena. Ubacio je važnu "trojku" iz kornera kojom je vratio svoju ekipu u vođstvo rezultatom 108:105 pred završna dva minuta utakmice i utišao navijače Njujorka. Mogao je reprezentativni bek Srbije i do rekorda NBA (35 poena) da je pogodio jednu "trojku" više iz 10