ВВ: Несташица чипова до 2024.
Национална класа 13.04.2022 | Миодраг Лукић

Волксваген група очекује да ће несташица полупроводника потрајати дуже него што се очекивало и да се ситуација неће нормализовати до 2024. године, саопштио је шеф финансија у немачкој компанији Арно Антилиц.
Све до тада ће постојати структурни недостатак испорука ових компоненти. Групација је била приморана да неколико пута обустави производњу у више фабрика, укључујући погоне у Волфсбургу, Цвикауу и Дрездену због недостатка чипова. Антилиц је рекао да очекује да ће ситуација са полупроводницима почети да се поправаља ове и следеће године, али да ће мањак трајати све до 2024. јер произвођачи полупроводника неће моћи да надоместе повећану потражњу иако се












