“Ne treba da budem u Vladi ako bude formirana pod uticajem stranaca, ne želim da budem opterećenje Vučiću”
Nedeljnik 17.04.2022 | Agencija Beta
![“Ne treba da budem u Vladi ako bude formirana pod uticajem stranaca, ne želim da budem opterećenje Vučiću”](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
BETAPHOTO/MUP SRBIJE (Beta) – Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin izjavio je da ako bi stranci uspeli da ostvare “presudan uticaj” na formiranje nove vlade Srbije, on ne treba da bude u njoj, jer odluke koje bi takva vlada donosila ne bi bile njegove odluke i njegov put.
Vulin je za Kurir rekao da su pritisci na predsednika Srbije Aleksandra Vučića “toliko veliki i ozbiljni” da on ne želi ni na koji način da mu bude “opterećenje”, i ocenio da “po volji Zapada” nisu “Srbi koji misle o Srbijma, koji ne ćute, a još su i efikasni”. “Možda ovaj put stranci pobede i ja ne budem u vladi, ali srpski svet neće pobediti, kao ni sve ono što sam uradio za vreme svog političkog trajanja. Ja sam nevažan, ali ideje koje sam uveo u našu politiku,