Njukasl do pobede u nadoknadi: Barnliju beži opstanak, šok terapija nije uspela! (video)

Hot sport 17.04.2022  |  Đorđe Sredojević

Premijerligaši zanimljivo! U sklopu 33 runde Premijer lige igrale su se dve utakmice, Njukasl je savladao Lester u nadoknadi vremena 2:1, dok je Barnli remizirao u Londonu sa Vest Hemom 1:1, i tako se još unazadio u borbi za opstanak.

Na Sent Džejms Parku su Svrake dočekale Lisice, i odigrale sasvim solidnu utakmicu protiv polufinaliste Lige Konferencija. Poveli su gosti preko Ademole Lukmana još u 19. minutu, na asistenciju Ajoze Pereza. Ipak, Lester je imao prednost svega deset minuta, tada je rezultat izjednačio Bruno Gimaraješ, VAR je proveravao, ali gol je priznat. U samoj nadoknadi vremena je Brazilac sjajno reagovao glavom i doneo pobedu svojoj ekipi u petom minutu zaostalnog vremena.