Đoković saznao ime sledećeg rivala: Nadalov dželat napravio podvig pa odmah ispao

Večernje novosti 13.05.2022  |  O. M.

NAJBOLJI teniser sveta Novak Đoković od 20 časova i 30 minuta igra protiv Feliksa Ože-Alijasima poslednji četvrtfinalni meč Otvorenog prvenstva Italije u Rimu. Poznato je s kim će se ukoliko pobedi Kanađanina boriti za plasman u finale. To neće biti Rafael Nadal, koji je juče poražen u osmini finala, ali neće biti ni teniser koji je eliminisao "El matadora".

FOTO: Tanjug/AP Norvežanin Kasper Rud, peti nosilac u Rimu a trenutno deseti igrač na ATP listi, savladao je u dva seta Denisa Šapovalova koji očigledno nije imao snage posle teške borbe koju je u četvrtak imao protiv Nadala. Konačnih 7:6(7), 7:5 govore da je bilo neizvesno, što potvrđuje i podatak da u prvom setu nije bilo brejka, a oba igrača su po jednom propustili priliku da oduzmu servis protivniku, Rud u trećem, Šapovalov u osmom gemu. U taj-brejku prvi je do