Čuvaju i kupače i plažu: Kupanje na novosadskom Štrandu ove sezone biće još bezbednije, obezbeđena nova spasilačka oprema
Večernje novosti 17.05.2022 | S. BAJIĆ
![Čuvaju i kupače i plažu: Kupanje na novosadskom Štrandu ove sezone biće još bezbednije, obezbeđena nova spasilačka…](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
KUPANJE ovog leta, u 111. kupališnoj sezoni na Štrandu, najlepšoj plaži na čitavom toku Dunava, trebalo bi da bude još bezbednije.
Foto S. B. To potvrđuju u JKP "Gradsko zelenilo" i ističu da je Spasilačka služba dobila novu opremu, vrednu tri miliona dinara, obezbeđenu u okviru projekta "Bezbedna plaža", koji je finansiralo Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija. - Obezbeđeni su spasilački čamac, šest informativnih tabli, četiri spasilačke kule, osam kolutova za spasavanje, 70 bova, 10 komada vodootpornih kompleta prve pomoći i šest radio-stanica - kaže Jelena Prica, pomoćnik