Vaterpolo: Ženski tim Spartaka šampion Prve B lige

Subotica.com 22.05.2022  |  Subotica.com

Vaterpolistkinje Spartaka pobednik su Prve B lige Srbije nakon što su u drugom meču finala plejofa savladale Sentu rezultatom 15:13. Prvi susret okončan je takođe trijumfom (13:11) Subotičanki, koje su se zasluženo okitile šampionskom titulom.

Tim trenera Patra Kopunovića je bolje otvorio utakmicu i posle osam minuta igre stekao prednost od dva gola 6:4. Druga četvrtina okončana je nerešeno 3:3, a onda je treća pripala gošćama iz Sente koje su unele neizvesnost pred poslednju deonicu 11:11. Ipak, bolje Subotičanke u završnici rešavaju pitanje pobednika i stižu do šampionske titule pobedom od 15:13. Spartak – Senta 15:13 (6:4, 3:3, 2:4, 4:2) Spartak: T. Mesaroš, V. Kozla 2, L. Kozla 1, Kovačeviž 1, Tokić