Vlada će od Stelantisa tražiti da šest kategorija radnika Fijata bude zaštićeno
Glas Šumadije 05.06.2022 | Jovanka Nikolić
![Vlada će od Stelantisa tražiti da šest kategorija radnika Fijata bude zaštićeno](https://nstatic.net/img/logo/s/glas-sumadije.png)
Kako saznaje N1u Pregovaračkom timu radnika Fijata, Vlada će insistirati da od socijalnog programa u kragujevačkom Fijatu bude izuzeto i zaštićeno šest kategorija radnica i radnika u fabrici automobila.
Na sastanku u Vladi Srbije u četvrtak, ministarka rada Darija Kisić i premijerka Ana Brnabić su nam rekle da će u predstojećim pregovorima sa poslovodstvom Stelantisa, auto grupe u kojoj je i Fijat, insistirati da ove grupe zaposlenih budu izuzete od socijalnog programa koji predviđa odlazak na rad u inostranstvo i tehnološke viškove: Žene na trudničkom i porodiljskom odsustvu, roditelji dece sa posebnim potrebama, radnice čija su deca mlađa od pet godina, invalidi