Počast pioniru vazduhoplovstva: Na Savskom pristaništu otkrivena spomen-klupa Edvardu Rusjanu
Večernje novosti 06.06.2022 | Tanjug
![Počast pioniru vazduhoplovstva: Na Savskom pristaništu otkrivena spomen-klupa Edvardu Rusjanu](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
U parku Edvarda Rusjana na Savskom pristaništu danas je otkrivena spomen-klupa slovenačkom pilotu, konstruktoru aviona pioniru vazduhoplovsktva na ovim prostorima.
Edvard Rusijan / Foto "Vikipedija" Spomen-klupu su otkrili gradski urbanista Marko Stojčić i ambasador Slovenije u Beogradu Damjan Bergant, a Stojičić je podsetio da je to bila zajednička inicijativa Grada Beograda u slovenačke ambasade. - Kroz ovaj zajednički projekat smo puno razgovarali o prijateljstvu Slovenije i Srbije, koji smo delili kroz istoriju. Takođe smo razgovarali i o budućim projektima. Ova klupa i spomen ploča će tek dobiti na značaju kada se u