Plivanje: Spartak Prozivka osvojio 33 medalje na Državnom prvenstvu

Subotica.com 07.06.2022  |  Subotica.com

Proteklog vikenda u Subotici je održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju za pionire, kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji. U konkurenciji pionira i kadeta nadmetalo se oko 250 plivača iz 20 klubova, dok je u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji učestvovalo oko 100 takmičara iz 19 klubova.

Plivači Spartak Prozivke u jakoj konkurenciji osvojili su 33 medalje, od toga 11 zlatnih, 14 srebrnih i osam bronzanih. U konkurenciji pionira i kadeta Subotičani su osvojili devet medalja. Zlatom su se okitili: Leon Ujvari (200m mešovito), Lena Torbai (100m prsno i 100m mešovito). Srebrne medalje su osvojili: Leon Ujvari (100m delfin, štafeta 4x50m slobodno). Bronzu su osvojili: Nikolas Martin (100m slobodno i 100m mešovito), Filip Miler (400m slobodno) i Lena